Wraca B-klasa!

Po wyjątkowo długiej przerwie zimowej na boiska wracają piłkarze występujący w 4 grupie W-M „Serie B”. Inauguracja wiosennych gier miał miejsce w sobotę 16 kwietnia o godzinie 16: 00 w Szymbarku.

Kibice pasjonujący się rozgrywkami B-klasy zmuszeni byli czekać wyjątkowo długo (bo prawie aż 6 miesięcy) na start wiosennych gier. Związane jest to oczywiście z bardzo małą liczbą drużyn biorących udział w rozgrywkach. W związku z tak długą przerwą warto przypomnieć aktualną sytuację w „naszej” grupie. Zgodnie z przedsezonowymi oczekiwaniami liderem rozgrywek jest Jeziorak Iława. Nie może to zresztą dziwić gdyż po zmianach, do jakich doszło w lecie 2015 roku w klubie z Iławy, ich ambicje sięgają zdecydowanie wyżej niż gra na B-klasowych boiskach. Warto wspomnieć również o tym, że w całej rundzie jesiennej piłkarze Jezioraka stracili tylko raz punkty remisując 3: 3 po szalonym meczu z drużyną Avisty. Na drugim miejscu z 5-cio punktową stratą do lidera plasuje się Wicher Gwiździny. Piłkarze z Łążyna zajmują natomiast 3-cią pozycję z 4 puntami straty do Gwiździn.

O ile formalnością wydaje się awans Jezioraka o tyle bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o kolejne 2-ie pozycje podium. Teoretycznie patrząc w tej walce powinno liczyć się bowiem aż 5 zespołów, choć najmocniejszymi „graczami” w tej stawce wydają się być piłkarze Wichru, Avisty i Jordana. Między tymi 3 zespołami jest bowiem tylko 4 punkty różnicy. Wiosną każda z tych drużyn rozegra zaledwie 8 spotkań, wiec każda wpadka może bardzo dużo kosztować.

W pierwszej kolejce spotkań „niebiescy” pauzują, lecz już dziś zapraszamy wszystkich kibiców Avisty na kolejne spotkanie w niedzielę 24 kwietnia do Łążyna. Będzie to nie tylko bowiem inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Avisty lecz również wielkie otwarcie remontowanego od 2-lat boiska w Łążynie.

-----------------------------------
Pary 10 kolejki: